A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Матусівська громада
Черкаська область, Шполянський район

Вісник ОТГ за лютий

 Шановна громадо – жителі сіл Матусів та Станіславчик!

   Ось і дочекалися ми з вами – тримаємо в руках перший довгоочікуваний номер газети, яка ще пахне типографською фарбою і вабить загадковістю ще непрочитаних сторінок…

   Щиро раді вітати вас зі сторінок нашого інформаційного вісника, періодичний випуск якого планується один раз на місяць. Крім того, більш насичену версію газети ви можете переглядати в її електронному варіанті на офіційному сайті Матусівської сільської ради ОТГ.

   Тут ви отримуватимете інформацію про життя нашої громади. Сподіваємося, що для вас вісник буде цікавим і корисним. А ми докладемо зусиль для того, аби кожен його випуск був очікуваним гостем у ваших родинах. Запрошуємо всіх бажаючих до співпраці – якщо у вас виникне бажання поділитися корисною інформацією, звертайтеся за вказаним номером телефону: 0971322199 (Леся Володимирівна).

    Про перші кроки результативної діяльності завжди хочеться розповісти. Наша газета стане першим вісником здобутків і досягнень громади, інформатором головних подій, добрим порадником для садівників та городників. На її сторінках ви зможете знайти відповіді на свої запитання та отримати поради спеціалістів.

                                                                                                        Колектив газети

 

Шановна громадо!

    Ми з вами увійшли в новий рік об΄єднаною територіальною громадою і робимо перші впевнені кроки у питаннях її формування та діяльності.   Маємо великі плани та надії на їх реалізацію.

  До складу Матусівської ОТГ , загальна площа якої складає 111, 61 кв.км, увійшли села Матусів та Станіславчик. Загальна кількість населення громади складає 4400 осіб.

    Відповідно до рішення виборчої комісії, за результатами виборів до сільської ради обрано 22 депутати. Сформовано і затверджено склад постійних комісій:

  1. Постійна комісія з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту:

Голова комісії    Бобошко Лариса Іванівна

Члени комісії:     Рибалко Іван Петрович

                             Фатієва Ольга Михайлівна

                             Омельченко Валентина Василівна

                             Дердуга Алла Сергіївна 

  1. Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва:

Голова комісії    Горя Сергій Олександрович

Члени комісії:     Логоша Сергій Іванович

                              Харченко Олександр Анатолійович

                              Головкін Анатолій Васильович

                              Шевчук Олег Семенович

  1. Постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам΄яток, історичного середовища та благоустрою: 

Голова комісії     Гомонюк Олександр Миколайович

Члени комісії:     Міняйло Костянтин Іванович

                              Вітів Михайло Васильович

                              Збризький Володимир Вікторович

                               Карпань Василь Опанасович

  1. Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту:    

Голова комісії      Олійник Анатолій Володимирович

Члени комісії:      Берестовий Роман Іванович

                               Чорнозуб Анатолій Петрович

  1. Постійна комісія з гуманітарних питань:

Голова комісії      Чорнозуб Наталія Леонідівна

Члени комісії:      Ситник Олена Матвіївна

                               Литвин Лариса Миколаївна  

  

   Створено виконавчий комітет Матусівської сільської ради ОТГ у такому складі:

Колісник Василь Васильович – голова виконавчого комітету

Шаповал Леся Володимирівна – заступник голови громади

                                                         з виконавчої роботи     

Броварська Любов Павлівна – секретар виконкому   

                                   члени виконкому: 

Чорнозуб Микола Олександрович   

Шевчук Оксана Миколаївна

Шипельов Олександр Анатолійович

Нарадько Іван Іванович

Чорнозуб Антоніна Олександрівна

Данилко Микола Іванович

Гончаренко Світлана Леонідівна

Бакуменко Іван Дмитрович

Броварська Ірина Василівна

Нарадько Микола Григорович                                                                      

    Створені і функціонують такі відділи: бухгалтерсько-економічний, відділ земельних ресурсів, відділ з питань оборонної, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій, відділ праці та соціального захисту населення, у процесі формування – відділ освіти, охорони здоров΄я, культури, молоді та спорту і юридичний відділ.  

    Головною метою програми соціально-економічного розвитку на 2018 рік є створення умов для економічного зростання та вдосконалення механізмів управління розвитком громади на засадах ефективності, відкритості, прозорості, посилення інвестиційної та інноваційної активності, забезпечення належного функціонування транспортної та комунальної інфраструктури, дотримання високих екологічних стандартів та, внаслідок цього, підвищення конкурентоспроможності громадян, доступності широкого спектра соціальних послуг та зростання добробуту населення.

   Обсяг доходів бюджету на 2018 рік прогнозується в сумі 21067,5 тис. грн., з них: власні доходи загального фонду – 8711,9 тис. грн., спеціального фонду – 35,0 тис. грн., базова дотація – 1858,1 тис. грн., додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров΄я – 879,1 тис. грн., освітня субвенція – 6314,5 тис. грн., медична субвенція – 3113,6 тис. грн., інші субвенції з державного бюджету – 155,3 тис. грн.

    Загальний обсяг видатків на благоустрій населених пунктів заплановано в сумі 253,3 тис. грн.; кошти, передбачені для оплати електроенергії вуличного освітлення, на послуги РЕМ, на відновлення вуличного освітлення сіл ОТГ – в обсязі 193,3 тис. грн., та передбачено кошти на інші видатки – 60,0 тис. грн.

    Видатки на фінансування заходів у сфері соціального захисту та соціального забезпечення передбачено у сумі 140,0 тис. грн. на виконання заходів програми «Турбота», в тому числі на видатки, пов΄язані з виплатою одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам, на лікування, поховання, дітям-сиротам, дітям-інвалідам дитинства, непрацюючим інвалідам, особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, від стихійного лиха та наслідків надзвичайних ситуацій, сім΄ям військовослужбовців, які призвані на військову службу за мобілізацією. 

    В процесі становлення громади ми вже зробили перші кроки: набули знань в галузі управління на ІІ Форумі об΄єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя», що відбувся 04.12.2017 р.;  згуртувалися в проведенні культурно-мистецьких заходів (вшанували сільських хліборобів, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, учасників АТО). В найближчих планах – свято Проводів зими. Справжнім випробуванням стала для нас цьогорічна зима. Негода об΄єднала усіх: спільними зусиллями фермерських господарств та комунального підприємства майже бездоганно було подолано сніговий колапс.

    Однією з нагальних проблем нашого регіону є проблема утилізації відходів. Громада активно долучилася до екологічного проекту, який стартував 02.02.2018 р. На його реалізацію виділено 80 тисяч гривень, в тому числі на придбання контейнерів для збору відсортованого сміття, яке вивозитиметься до найближчих пунктів прийому. Ініціативною групою розроблено план навчально-виховних заходів, які реалізовуватимуться навчальними закладами громади.

    Сподіваюся, що разом ми подолаємо всі труднощі, а у вирішенні проблем будемо згуртованими. Громада – це велика родина, у якій немає чужої біди, де кожен знаходить підтримку і розуміння. Вірю, що разом, працюючи сумлінно і самовіддано, ми забезпечимо благоустрій громади, покращимо умови проживання та власний менталітет жителів, сприятимемо економічному та культурному розвитку наших сіл.   

Сільський голова Матусівської ОТГ

Василь Колісник


 

Сторінка культура

Рік 2017 видався щедрим на події в культурному житті матусян. Пропонуємо вашій увазі короткий огляд головних подій року, що минув і сподіваємося, що рік нинішній буде не менш цікавим . 

    30 липня вийшла з друку третя поетична збірка "Більшого щастя нема"  місцевої поетеси Любові Денисенко. Один із віршів автор присвятила Руслані Лоцман. Вітаємо Любов Семенівну з цією подією, бажаємо натхнення і творчого довголіття. 

    8 вересня  у черкаському видавництві Юлії Чабаненко побачила світ довгоочікувана збірочка поезій нашого земляка Василя Марочка
"Живу я музикою слів". До уваги читачів – давно знайомі вірші, покладені на музику місцевим композитором Сіваком В.Є. та твори, які ще ніде не звучали.

     Запрошуємо всіх любителів поетичного слова ознайомитися з творчістю наших земляків у сільській бібліотеці. (ФОТО – нові книги матусян)

   9 листопада  на районних урочистостях з нагоди Дня  працівників культури та майстрів народного мистецтва вітали колектив Матусівського будинку культури (директор Сівак В.Є.). Їх відзначено Дипломом I ступеня, статуеткою та премією за перше місце в районному огляді-конкурсі на кращий сільський клубний заклад Шполянського району. Творчий колектив будинку культури є активним учасником районних семінарів, на яких презентує методику роботи та ділиться досвідом з колегами району, на високому рівні організовує і проводить мистецькі заходи місцевого рівня, активно заохочує та плідно працює з шкільною молоддю. Колектив вдячний за матеріальну підтримку керівникам фермерських господарств: І.В.Кравченку (ФГ «Ольвія») – за постійну підтримку і взаємодію в організації свят, А.В.Олійнику (СПП «Оліана»), О.А.Шипельову (ФГ «Шипельов»), О.М.Гомонюку (ФГ «Фенікс»), сільському голові В.В.Коліснику. А вдячні глядачі з нетерпінням чекають нових концертних програм і зичать усьому творчому колективу (професіоналам і аматорам) наснаги, творчого неспокою і успіхів. (ФОТО)

    Чудове свято підготували і провели працівники будинку культури спільно з колективом Матусівського НВК І-ІІІ ст. №1 17 листопада – до дня працівників сільського господарства. (ФОТО)

    Незабутні враження, гарний настрій і можливість повернутися в роки юності отримали всі, хто завітав на концерти відомих груп «Лейся, песня»,  «Пламя» та гурту «Лісапетний батальйон», організовані за фінансової підтримки місцевих фермерських господарств. Дуже хотілося б, аби всі ми, незважаючи на заклопотаність домашніми справами, знаходили час і на справи приємні – відвідували всі культурні заходи, які готують для нас працівники будинку культури.

    Насиченою була художня програма новорічних заходів. Дітям дошкільного та шкільного віку запам΄яталися розваги та хороводи біля ялинки на центральній площі села: тут лунали веселі пісні, вірші про зиму, колядки, щедрівки. Для шанувальників музики і танцю працівники будинку культури провели спецвипуск «Дискотеки – 80». Традиційне свято «Вечорниці-зоряниці» зібрало всіх охочих у затишному залі будинку культури. Сільський голова Колісник В.В. разом із заступником голови з виконавчої роботи Шаповал Л.В. привітали громаду з новорічними святами, бажаючи миру і добробуту, здоров΄я і благополуччя кожній родині, процвітання і благоустрою нашим мальовничим селам, а також вручили різдвяні подарунки учасникам АТО, дякуючи їм за мужність і відвагу, за наше мирне сьогодення. (ФОТО) 

   Особливу подяку від імені всіх жителів Матусова висловлюємо Івану Володимировичу Кравченку, з ініціативи якого проведено ремонт адміністративних приміщень, танцювального залу будинку культури, оновлено фойє та бригаді  Валерія Малюти, адже завдяки їх невтомній праці і роботящим рукам ці приміщення засяяли по-новому.

 

Сторінка освіта

Батьківська педагогіка

А ви коли-небудь замислювались над тим, чи можна вас віднести до категорії батьків, які правильно виховують своїх дітей? Чи можна назвати ваші стосунки з дитиною дружніми та довірливими?

Такі питання перед собою повинні ставити всі батьки, адже від характеру стосунків у родині залежить майбутнє дитини. Дитина – це чистий лист, на якому записується вся інформація про навколишній світ, в тому числі і моральні принципи та правила поведінки  у суспільстві. Якщо дитина зростає у родині, де немає взаємоповаги та взаєморозуміння, де кожен переймається лише власними проблемами, то в майбутньому вона виросте черствою і байдужою.

 Питання значення турботи та любові у виховному процесі неодноразово піднімалось на загальношкільних батьківських зборах  та проводилось у формі лекторію.

У цьому навчальному році адміністрацією НВК було прийнято рішення про зміну форм роботи з батьками. В процесі  підготовки до  зборів заступник директора з виховної роботи Довгаль В.М. запропонувала учням 1-4 класів зобразити на аркуші паперу родину, яку вони вважають ідеальною, а учням 5-11 класів – написати  батькам побажання або прохання, яке вони не можуть висловити вголос. Всі учнівські роботи було опрацьовано та на їхній основі створено два відеоролики під назвами «Моя ідеальна родина» та «Лист до батьків», під час перегляду яких батькам було запропоновано впізнати роботу своєї дитини.

 «Любіть нас. Сприймайте нас такими, якими ми є»  – ось таке прохання зустрічається в кожному дитячому листі та малюнку. Кожна дитина бажає, щоб її любили та піклувались про неї , приділяли більше часу. Такі висновки були зроблені практичним психологом Шевченко-Запаренко О. С., яка займалась аналізом змісту  та кольорової гами, використаної дітьми в малюнках. Також Оксана Сергіївна надала батькам кілька практичних порад щодо шляхів подолання труднощів у стосунках з дітьми.

А для того, щоб батьки мали змогу проаналізувати свої стосунки з дитиною, Валентина Миколаївна запропонувала пройти їм тест «Які ви батьки?». Тестування проводилось в анонімній формі. Кожен із учасників тесту мав самостійно опрацювати власні результати і зробити для себе висновки.

«Все у ваших руках!». Такою цитатою з давньої притчі завершила свій виступ Валентина Миколаївна. Ніколи не пізно переосмислити та виправити помилки, допущені у стосунках із дітьми, адже діти – це найдорожче, що є у світі. Заради них і для них ми живемо, прагнемо до самовдосконалення, тому що дітей потрібно виховувати на власному прикладі. Хтось мудрий сказав: «Не виховуйте дітей – вони все одно будуть схожими на вас. Почніть із себе».

   В.А.Сухомлинський наголошував, що тільки спільні зусилля сім’ї  та  школи можуть дати дитині велике людське щастя.

                                                                                 В.М. Довгаль, заступник директора з виховної роботи НВК №1

 

 

 

Вони загинули,але перемогли.

Урок пам»яті «Ми зберегти зумієм той мир, що ви нам принесли» , який пройшов у Станіславчицькому навчально- виховному комплексі 30 січня, не залишив байдужим нікого. Минула 74-а річниця з дня визволення села, коли саме в цей день за межі Станіславчика було відкинуто останнього воїна ворожої армії. Кадри кінохроніки про події Корсунь-Шевченківської битви, яка сприяла наближенню наших військ до меж Шполянщини,  факти про участь жителів Шполянщини і зокрема Станіславчика у боротьбі проти ворога – все це перенесло присутніх у грізні роки війни, коли за кожну п»ядь української землі  велась боротьба не на життя, а на смерть. І коли почала звучати пісня «Степом, степом» у запису  Ольги Павловської, очі зволожено заблищали- такою сумно-щемливою згадкою повіяло від розповідей  бабусь і прабабусь та дідусів про те, як  війна нахабно вдерлася хижим  птахом  у долю кожної сім»ї. Учні згадали славні імена  уродженців нашого краю, які удостоєні звання Героїв Радянського Союзу, та імена воїнів 212 мінометного полку під керівництвом  гвардії  полковника Костянтина Івановича Тимошенка, який визволяв наше село. Розповідали присутнім і про давню переписку уже у мирний час із рідними тих, хто загинули. І якщо дитячі мрії мають чарівну здатність здійснюватися, то учні загадали бажання, щоб якнайшвидше закінчилися бойові дії  на сході, у яких брали участь десять жителів нашого села. На завершення заходу учні просканували разом:

                  « Нам не треба війни, не треба,

                    Ми за спокій і мир на землі.

                    Щоб щасливо зростали діти

                    І не бачили жаху війни»

 та поклали квіти і вінки до Братської могили. Присутні на заході голова Матусівської ОТГ Колісник В.В. та заступник голови з гуманітарних питань Шаповал Л.В. привітали присутніх з цією визначною  для станіславчан датою,побажали миру  і чистого неба над нашою країною і закликали берегти пам»ять про визволителів- адже вона найцінніша.

 

                            Л.І.Бобошко, директор Станіславчицького НВК                 

 

 

 

 

День профілактики правопорушень у НВК №1

   Школа для дитини – це простір, у якому вона  вчиться будувати власне життя. Наскільки воно буде успішним, щасливим і здоровим – залежить від багатьох чинників, зокрема від розуміння батьками своєї ролі у вихованні власної дитини, створення вчителями виховного процесу, розуміння дитиною своєї ролі в сім`ї, шкільному колективі та суспільстві.

    Важливе значення у роботі з учнями приділяється превентивному вихованню. Згідно розпорядження Шполянської РДА «Про проведення єдиних днів профілактики правопорушень» та плану виховної роботи НВК на 2017-2018 н.р. у нашому закладі ЄДПП проводяться кожної третьої середи місяця і мають на меті попередити негативні явища серед учнів.

     Минулого тижня ЄДПП проводили вчителі та учні початкових класів. Підготувала та провела  захід на тему «Поведінка з незнайомими людьми» вихователь ДНЗ Шаповалова М.О. Діти активно брали участь у обговоренні проблемних ситуацій та їх вирішенні, у формі гри подорожували сторінками давно відомих казок, складали правила-пам`ятки про поведінку з незнайомими людьми. Найбільше зацікавила учнів творча робота, де вони створювали власну казку зі щасливим кінцем. А найголовніше – пообіцяли, що надалі обов`язково будуть дотримуватися правил поведінки з незнайомцями.

    Шаповалова М.О., вихователь ДНЗ НВК №1

 

 

 

 

29 січня в Україні вшановують пам'ять загиблих під Крутами, як символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. У 1918 році на залізничній платформі в Крутах за 130 км від Києва стався бій між українськими студентами та більшовицькою армією. До сторіччя цієї події  учні 7-8 класів Станіславчицького НВК запросила усіх небайдужих  до історичної пам'яті задля відзначення цієї героїчної дати. Під час уроку пам»яті  «Герої не вмирають…» педагогічний та учнівський колектив провели історичні паралелі від подвигу трьохсот спартанців до самопожертви трьохсот юних гімназистів.  Уривки з історичних фільмів,  емоційні відеоролики про  сучасних воїнів-захисників не залишили байдужими жодного з присутніх. Бобошко Л.І.,ведуча заходу,змогла показати знання хронології подій Української революції,  що  дало можливість присутнім краще зрозуміти  причини та передумови трагічних подій під Крутами. Під час уроку пам’яті, присвяченому  вшануванню подвигу  юнаків, які героїчно загинули у бою  під Крутами  29 січня 1918 року, на основі сучасних історичних досліджень було розглянуто хід бою, з’ясовано сили сторін та причини трагічної загибелі молодих патріотів. Відчути відповідну історичну атмосферу допоміг перегляд відео фрагментів з використанням фото документів того часу. Учні НВК, які краще дізналися про події під Крутами, були глибоко вражені подвигом студентів, курсантів, школярів, які виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу. Битва під Крутами стала символом  нескореного духу нашої нації.

Любіть Україну, як вірні сини,

Віддати життя їй готові,

Як юні сини, що життя віддали

Під Крутами всі, як Герої…

                                                Заріцька В.І., бібліотекар шкільної бібліотеки

 

 

 

 

Україна єдина назавжди!

День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.  27ий рік ми живемо на вільній землі, працюємо на користь незалежної держави, яка має свій Прапор, свій Герб та Гімн. Про це мріяв, за це боровся наш нескорений народ.У глибину століть сягає історія українського  народу. Україна має багате й славне минуле. Вона виплекала Запорізьку Січ, славетну Києво-Могилянську академію,  виколисала велетнів сили і духу —  Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Григорія Сковороду, Устима Кармелюка, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Михайла Грушевського... Цей перелік можна продовжити й іменами наших сучасників, які примножують славу нашої Батьківщини. Україна – це земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми. Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.   Майбутнє України  в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна — Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас. 

До Дня Соборності України учні Станіславчицького навчально- виховного комплексу провели відкритий виховний захід «Україна єдина», лейтмотивом якого були слова про силу духу українців, їхнє прагнення до єдинства і волі. Звучали народні пісні, учні декламували вірші про рідну землю та її героїчне і трагічне минуле, переглянули презентацію «Соборна Україна: від ідеї до життя», де бібліотекар Заріцька В.І. висвітлила основні історичні події, що сформували підґрунтя для відродження соборної  України. Діти висловлювали свої думки щодо майбутнього  України, про необхідну єдність всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні. Учитель історії Бойко В.І. разом з ведучими, ученицями  8 класу Броварською Віталіною та Броварською Аліною, перегорнули сторінки  важкого і тернистого шляху нашої країни до цілісності і незалежності. По закінченню заходу учні створили флеш-моб із різнокольорових долоньок, що знаменують усі області України  та утворили національний прапор нашої держави.

 

                                     Броварська Ірина Василівна, учитель

                                     Станіславчицького НВК.

 

 

 

 

Сторінка психолога

    Коли у вашої дитини, яка подорослішала, виникають проблеми, яку позицію ви при цьому займаєте? Відразу ж пропонуєте допомогу і готове рішення?

    Чи вважаєте, що дитина вже доросла, і тому самоусуваєтеся? Якщо відповідь на одне з цих питань ствердна, то ви помиляєтесь. Ані те, ані інше не підходить вашій дитині.

    Якщо ви пропонуєте своїй дитині готове рішення, ви позбавляєте її можливості думати, робити вибір і брати відповідальність на себе за свій вибір. За такого підходу ви виростите невпевненого в собі песиміста. Якщо ви вважаєте за краще не обтяжувати себе підлітковими проблемами і надаєте дитині можливість навчатися на її власному досвіді, скоріше за все з’ясується, що її досвід не буде для неї продуктивним (ефективним). Більше того, дитина зробить багато зайвих помилок і зазнає невдачі, а можливо, і психологічної травми, які, поза сумнівом, вплинуть на її подальше життя. Часто «підліткові проблеми» дитини здаються батькам несерйозними, але вони дуже серйозні для самої дитини. Тут потрібні поради і підтримка з боку батьків. Якщо дитина відчуватиме нерозуміння в сім’ї, вона почне шукати розуміння і підтримку десь в іншому місці. У цьому дуже «допомагає» зараз Інтернет. А в Інтернеті є групи, які створюють для дитини комфортну обстановку розуміння та прийняття. У дитини після спілкування з ними виникає враження, що вона нікому, крім цих «кураторів», не потрібна.

   Отже, беручи до уваги все сказане, дітей, і особливо підлітків, необхідно навчати розв’язувати проблеми, які постають перед ними. Навчати і бути поруч із ними, бути порадником, другом. Коли людина, і особливо дитина, залишається наодинці з проблемою, проблема здається занадто великою і нерозв’язною.

  Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про виявлення у соціальних мережах таких небезпечних груп, у яких дітей доводять до самогубства. 13 тисяч користувачів з України є учасниками смертельних груп. Вперше такі квести виникли в Росії і швидко поширились у Казахстані, Киргизстані, а минулого року дійшли до України.

   Хоча Кіберполіцією  України проводиться ряд заходів з виявлення кураторів «груп смерті», але кількість випадків із залученням дітей до небезпечних квестів не зменшується. Тому сьогодні дуже важлива співпраця психологічної служби освітнього закладу і батьків  щодо попередження і завчасного виявлення випадків поширення небезпечної гри. 

Увага! Прояви, притаманні дітям, яких втягнуто в небезпечні квести

• У дітей пригнічений настрій, поганий апетит.

• Пошкодження шкірних покривів. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита, метелика, видряпані букви та слова, різні подряпини,опіки (припікання) та інші пошкодження

• Зміна  поведінки.

• Діти мають наляканий і стурбований вигляд.

• У всіх прихильників «Моря китів» і «Тихого дома» на особистих сторінках є відео або малюнки з китами, тому варто перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт.

• Дитина зреєстрована в групах «Море китов», «Разбуди меня в 4:20», «Тихий дом», «F57», «F58», «НяПока», «Рина», «Киты плывут наверх», «50 дней до моего...» тощо.

• У листуванні дитини є фрази «Разбуди меня в 4:20», «Я в игре», тому слід перевіряти зміст спілкування у приватних чатах.

• Хештеги, на яких поширюється гра: #морекитов, #тихийдом, #хочувигру, #домкитов, #млечныйпуть, #150звёзд, #f53, #f57, #f58, #d28.

Рекомендації батькам, щодо профілактики потрапляння дітей

у небезпечні інтернет-спільноти

1. Не панікуйте!

2. Станьте для дитини другом.

3. Звертайте увагу, коли прокидається дитина, чи спить вона в ранні години.

4. Як дитина їсть (з апетитом, без апетиту).

5. Приділяйте більше уваги психологічному стану дитини (запитуйте: «Як твої

справи?», «Ти чимось засмучений(на)?», «Що приємного сталося сьогодні?»).

6. Цікавтеся життям дитини: «Що тобі подобається?», «Розкажи про своїх друзів»,«Яку ти любиш музику? Я хочу послухати її з тобою» тощо.

7. Стежте за шкірними покривами дитини, відмічаючи наявність пошкоджень. У разі їх виявлення з’ясовуйте обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертайте на пошкодження у формі кита, метелика, видряпані букви та слова, порізи, подряпини, опіки (припікання) та іншого роду пошкодження.

8.Сприяйте активному дозвіллю дитини  та її зайнятості у вільний час (секції, гуртки, домашні справи, сімейні розваги), намагайтеся відволікти дитину від Інтернету.

9. Перевіряйте облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких вона входить.

10. Беріть участь у спілкуванні у приватних чатах, де спілкується ваша дитина.

11. Звертайте увагу на коло спілкування дитини в реальному житті: хто її друзі, чим вони займаються.

12. Обов’язково цікавтеся, які фото- та відеофайли є в ґаджетах дитини.

13. Встановіть функцію «батьківський контроль» на всіх ґаджетах дитини і на вході в мережу Інтернет.

До кого звертатися

При виявленні таких груп або факту вступу дитини в одну з таких груп просимо негайно інформувати:

• кіберполіцію (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово);

• районний відділ поліції (102);

• адміністрацію навчального закладу;

• звертатись за телефонами Національної дитячої «гарячої лінії» –0 800 500 225 та 116 111 (безкоштовно)

Практичний психолог Матусівського НВК №1

Шевченко-Запаренко Оксана Сергіївна

Тиждень історії

 

Важливою складовою позакласної роботи в школі та однією з форм організації дозвілля учнів є предметні тижні. Вони мають на меті розвиток пізнавального інтересу учнів до навчального предмету, поглиблення знань школярів, формування науково-пошукових та творчих умінь і навичок учнів, виховання патріотизму.

Саме з цією метою у закладі з 29 січня до 2 лютого проходив тиждень історії. 29 січня члени Історичного Товариства «Коріння» розпочали проведення тижня святковою лінійкою, на якій ознайомили учнів закладу із метою, завданнями, формою та планом проведення тижня історії.

Цього ж дня у шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка «Герої історії в літературі». Також оголошено конкурс на кращий малюнок, реферат, схему, вірш, кросворд, загадку, емблему, твір, казку на історичну тематику серед учнів закладу.

До 100-річчя річниці бою під Крутами для учнів старших класів проведено Годину Пам'яті «Памятай Крути!».

30 січня для учнів 5 класу було проведено історичну вікторину. Кращими знавцями історії стали: Бондаренко Кіра, Демченко Вікторія та Ухань Ілля. У грі для учнів 6 класу «Лабіринтами минулого» перемогла команда козачок на чолі з Катериною Курінною. У грі для учнів 9 класу «Суперісторик» перемогу здобула команда «Амазонки» на чолі з Ангеліною Карбівничою.

31 січня, за доброю традицією, у день звільнення села від нацистів, учні закладу провели традиційну урочисту лінійку, присвячену цій події. Школярі вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання та поклали вінок до братської могили воїнів на знак шани та вдячності за звільнення Матусова у 1944 році.

Також цього дня у грі «Лабіринтами минулого» змагалися команди учнів 7 класу: «Бояри», «Золота Орда» та «Монголи». У запеклій боротьбі перемогу здобули «Монголи» (капітан команди – Шумлянський Ростислав).

1 лютого в інтелектуальній грі «Колесо історії» кращими стали: серед учнів 10 класу – Малик Юлія та Бойко Сергій, серед учнів 11 класу – Чорнозуб Вікторія та Пухлій Юлія.

2 лютого відбувся заключний турнір юних знавців історії «Суперісторик школи». Змагалися команди «Інквізиція» та «Єретики». У запеклій боротьбі перемогу здобула команда «Єретики», а кращими знавцями історії – «Суперісториками школи» стали Бойко Сергій (10 клас) та Коломієць Світлана (8 клас).

6 лютого на святковій лінійці відбулося підведення підсумків проведення тижня історії. За активну участь у конкурсі малюнків на історичну тематику відзначені класні колективи 1-го, 2-го, 3-го та 4-го класів. Вони нагороджені грамотами та наборами для творчості. За активну участь у проведенні тижні історії грамотами нагороджені команди- переможці та окремі учні: Бондаренко Кіра, Демченко Вікторія, Ухань Ілля, Матвійчук Кирило, Підмогильна Софія, Шумлянський Ростислав, Бондаренко Анна, Коломієць Світлана, Логінська Марія, Бойко Дмитро, Віліхівський Віктор, Зюганова Ірина, Карбівнича Ангеліна, Стеценко Анжеліка, Бойко Сергій, Малик Юлія, Полоротова Валерія та Чорнозуб Вікторія.

К.О.Голуб, вчитель історії НВК№2 c.Матусів

 

 

 

 

Тиждень правових знань

       З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя Президент Петро Порошенко підписав Указ №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

 Відповідно до цього Указу, з 15 по 19 січня 2018 року в школі проводився тиждень правових знань. Так, 15 січня було проведено загальношкільну тематичну лінійку під  назвою «Права людини та громадянина». Учні мали змогу ознайомитись із нормативними документами, підбіркою публікацій на тему «Права дитини в сучасній Україні».

16 січня серед старшокласників було проведено конкурс кросвордів на правову тематику, переможцем якого стала учениця 10 класу Пацьора Юлія, ІІ місце посіла учениця 9 класу Короткова Людмила, ІІІ – учениця 10 класу Броварська Аліна.

Членами міністерства зовнішніх справ та інформації шкільного учнівського самоврядування було випущено інформаційні газети, у яких висвітлено діяльність нових структурних підрозділів правоохоронних органів (НАБУ, САП, ДБР).

Для учнів 1-4 класів 17 січня  організовано та проведено  лекцію «Я і права велосипедиста» та перегляд відеороликів «Мої права: їх цінності». Також шкільним психологом  цього  дня проводилась просвітницька акція «Національна «гаряча» лінія – для дітей і про дітей» для учнів 5-11 класів та вчителів. Метою заходу  стало донесення до  шкільного колективу інформації про діяльність громадської організації «Національна гаряча лінія», а також можливі форми допомоги для осіб , які потребують психологічної  і юридичної  підтримки в складних життєвих ситуаціях.

18 січня учні 9-11 класів взяли участь у круглому столі під назвою «Моє місце в сучасному житті українського суспільства».

В школі постійно проводиться просвітницька робота щодо правової освіти підростаючого покоління та батьків, діє виставка тематичної літератури на правову тематику, куточки  «Знай! Пам’ятай! Дій!», «Права та обов’язки учнів», «Для вас, батьки».

Гончаренко Т.М., педагог-організатор

Матусівського НВК І-ІІІ ст. №1

 

 

 

 

 

 

Кузьма Скрябін. Три роки самотності…

 

Це зрозуміло, кожен в світі гість,

Ніхто не зна, чи доживе до ранку,

                                                                                                                                                 Але піти з життя у 46 –

Це долі незбагнена забаганка.

Чому вона зі смаком вибира

Талановитих, мужніх, повних сили?

Невже для долі і буття це гра,

А ми лише ляльки її безсилі?

Хто вибира to be or not to be?

Хто замовляє засухи і зливи?

Прости, Кузьма, я не казав тобі,

Ти був серед найкращих особливим.

Хай буде пухом батьківська земля,

Хай ангели зустрінуть твою душу!

Щось зимно! Лиш твоє ім’я 

Цю крижану гармонію порушить.

Євген Рибчинський

 

Уранці  2 лютого 2015 року Україну облетіла трагічна звістка: біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області обірвалося життя Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна) - артиста, шоумена, телеведучого... А ще - чудового батька доньки, прекрасного сина своїх батьків та патріота нашої держави. Можливо, треба було жити, як всі, але Кузьма був іншим: любив свою країну, пишався тим, що він українець. Людина, яка змінила світогляд українського народу, пішла від нас після неймовірного концерту в  Кривому Розі.

Зараз Кузьми немає з нами, але пам’ять про нього - у його піснях, тексти яких містять чіткі вказівки, як жити, боронити народ на цій землі, як допомагати один одному. Непоправною втратою є смерть Андрія Кузьменка і для нас, членів педагогічного та учнівського колективів Матусівського НВК №1, адже  на його піснях виросло ціле покоління. Пісні гурту «Скрябін» є окрасою випускних вечорів, а деякі учні використовують їх у якості рингтонів на свої мобільних телефонах. Щоб вшанувати пам’ять людини, яка не словом, а конкретними справами прагнула щось змінити в  країні,  2 лютого 2018 року в нашій школі проведено загальношкільний урок-реквієм, присвячений Кузьмі Скрябіну.

Дуже  боляче  говорити про Андрія в минулому часі, адже він був неймовірно позитивною людиною, яка своєю енергетикою заряджала всіх навколо. Учасники заходу відчули себе єдиною родиною, яка втратила близьку і дорогу їй людину. Переглядаючи   пісочну анімацію Ксенії Симонової «Добряк» та фрагмент концерту пам’яті Кузьми, діти зі сльозами на очах співали пісню, присвячену Андрієм  найріднішій у світі людині – мамі.  Зворушливо пролунала у виконанні учасників дійства композиція «Старі фотографії».  Під звуки пісні-реквієму «Ти ще відкриєш очі» у виконанні Руслани та Олександра Ксенофонтова присутні вшанували пам’ять Андрія Кузьменка хвилиною мовчання та подякували його батькам Ользі Михайлівні та Віктору Кузьмичу за сина.

Минуло 3 роки, як з нами немає Андрія Кузьменка – нашого  Кузьми, але на його могилі і досі багато живих квітів та ілюстрованих книжок із маленькими записками від людей, які вважали його своїм другом. Його вислови стають цитатами-афоризмами, а пісні переспівують. Дехто називає Кузьму українським Цоєм, а дехто каже, що Кузьма не помер, а пішов давати концерти Небесній Сотні. Може, це і означає «Народний»?  Світла йому пам’ять!

 Т.М.Гончаренко, педагог-організатор Матусівського НВК № 1

 

 

 


 

Ювіляри

Серед жителів нашої громади багато людей шанованих, чиї трудові біографії налічують не один десяток літ. Сьогодні особливо хочеться згадати тих, хто минулого року святкував свої ювілейні дні народження у досить поважному віці.

   8 Березня подвійне свято відзначила Олександра Дмитрівна Крижня, яка народилася 1927 року в самому центрі села, поблизу млина. І досі згадує затишне батьківське подвір΄я, яке весною потопало у вишневому цвіті. З дитинства мріяла стати медсестрою, навіть у воєнні роки надавала допомогу пораненим у сільському госпіталі. Та доля розпорядилася інакше – працювала на цукровому заводі учнем бухгалтера, пізніше – на виробництві, її загальний трудовий стаж складає більше 40 років. Діти часто приїздять і запрошують до себе, однак Олександра Дмитрівна дає раду собі сама.

 

***

   Жулінський  Павло Ілліч народився  9 квітня  1927 року в селі Матусів.

   Проживав у Черкасах, працював  на  заводі  телеграфної  апаратури.  В Матусів повернувся разом із сім΄єю,  коли занедужав батько і потрібно було йому допомагати.  Та так і залишились.  З дружиною прожили майже 70 років, мають дочку, на жаль, похоронили сина.

  Дружина  хворіє, лікується в стаціонарі, і всі думки Павла Ілліча про те, щоб вона швидше повернулася додому.

  Має хобі – бджілок.  Сільський  голова Василь Колісник і  голова спілки ветеранів   Матусова  Олександр Горя,  які приїхали привітати  ювіляра,  застали його за роботою біля вуликів.

 

 

 

***

   Цибульська (Жулінська) Марія Іллінічна народилася 26 квітня 1924 року в с. Водяно Шполянського району. Пережила дуже тяжкі дитинство і юність. Батьків було розкуркулено і сім΄ю вислано до Карелії. Батьки працювали на Біломорканалі. До Водяного Марійку забрала і перевезла тітонька, яку вона називала другою мамою. А всього ця жінка вивезла з Карелії до Шполянського району 17 дітей.

   Вийшла заміж у воєнні роки за однокласника. Були ще зовсім молоденькі, не виповнилося ще й 19… Обоє були вивезені до Германії, де працювали на бауера на фермі, доглядали корів. У 1944 році їх було визволено, і Марія з маленьким сином Толею повернулася додому, а чоловік пішов з армією на фронт.

Перед війною Марія закінчила перший курс технікуму і, дякуючи тьоті, яка зберегла довідку про це, змогла вступити на другий курс і закінчила Смілянський медичний технікум.

   Отримала направлення в Лебедин, в тубдиспансер. На цей час їх сім΄я жила в гуртожитку Матусівського радгоспу. Впродовж чотирьох років добиралася пішки через ліс на роботу. Згадувала, що і вовків доводилося бачити. Пізніше, коли в радгоспі «Павлівка» відкрився ФАП, стала працювати там, аж до виходу на заслужений відпочинок.

   Мала Марія і божий дар (як згадує із вдячністю Антоніна Кошова (Половець)) – була прекрасним діагностом і сама згадувала, коли ще була студенткою, то під час практики при встановленні діагнозу викладач завжди звертався саме до неї зі словами: «Що мій «професор» скаже?»

   З великою теплотою і любов΄ю розповідає про маму донька Ольга, про те, що прожила вона дуже щасливе життя, наперекір усім незгодам і труднощам. Мала велику любов від чоловіка і повагу від вдячних пацієнтів та односельчан, завжди любила повторювати: «За терпіння Бог дає спасіння».

 

 

 

 ***

  10 вересня свій ювілейний день народження святкував матусівський літописець, краєзнавець, педагог з багаторічним стажем, колишній директор школи №1, кавалер ордена  Дружби народів, відмінник народної освіти  СРСР, шанована в нашому селі людина  Яхно Іван Васильович. І хоча він народився на Полтавщині, Матусів став його другою малою батьківщиною. Привітати ювіляра прийшли сільський голова Василь Колісник, голова спілки ветеранів Матусова Олександр Горя з дружиною Ніною Василівною (куми за сумісництвом), колишні випускники, бібліотекар Надія Коваль, а також учні школи  разом із директором Людмилою Денисенко. Вони подарували Івану Васильовичу  відеопослання , в якому всі діти та вчителі дарують йому тепло своїх сердець, щирі побажання  та вдячність за його працю.

 

 

***

   95-ту осінь з дня народження зустріла  17 вересня  колишня вчителька хімії Матусівської школи №1 Марія Фоківна Гресь. Привітали її в цей день сільський голова Василь Колісник, колишні учні, які згодом стали її колегами: подружжя Горі - Олександр Маркович і Ніна Василівна, Яхно Іван Васильович, Татарина Лідія Миколаївна.  Найтепліше вітання Марія Фоківна отримала від найріднішої людини - доньки Тані, яка присвятила мамі віршовані рядки :

"Ще один рік нанизала в намисто, ще один рік...

Є ще нитка пуста?

Боже, ну дай їй прожити ще трішки,

ну хоч чуть-чуть, ну, хоча би до ста...

Ну а вже потім ми знов зберемося,

будемо здравнії пісні співать...

Як же то добре, що в мене є МАМА...

Маму мою Марією звать."

Огляд подій підготувала Надія Коваль,

 завідувачка бібліотекою с.Матусів

 

 


 

Не без коментарів

    В зв΄язку з масовими чутками, які поширюються «добрими людьми» в межах громади ( і не тільки), вважаю за доцільне оприлюднити «мільйонні статки» посадовців Матусівської ОТГ. Роблю  це зі згоди всього колективу. Отже, пропоную увазі всіх заздрісників штатний розпис:

Назва структурного підрозділу

 та посад

Посадовий оклад (грн)

 

Керівництво сільської ради

 

1

Сільський голова

5100

2

Заступник сільського голови

4700

3

Секретар ради

4700

4

Староста

4700

 

Бухгалтерсько-економічний відділ

 

1

Начальник відділу, головний бухгалтер

3400

2

Спеціаліст-економіст

2200

3

Спеціаліст-бухгалтер

2200

4

Оператор комп΄ютерного набору

2049

 

Юридичний відділ

 

1

Начальник відділу

3400

2

Спеціаліст-юрист

2200

 

Відділ земельних ресурсів

 

1

Начальник відділу

3400

2

Спеціаліст відділу земельних ресурсів

2200

3

Спеціаліст-архітектор

2200

4

Касир зі збору податків

2118

 

Відділ освіти, охорони здоров΄я, культури, молоді та спорту

 

1

Начальник відділу

3400

2

Спеціаліст

2200

 

Відділ з питань оборонної, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій

 

1

Начальник відділу

3400

2

Завідувач військово-облікового бюро

2118

 

Відділ праці та соціального захисту населення

 

1

Начальник відділу

3400

2

Спеціаліст

2200

 

 

 

1

Державний реєстратор

3350

2

Спеціаліст

2200

 

 

 

1

Діловод

1895

2

Секретар-друкарка

948

3

Архіваріус

2049

4

Оператор комп΄ютерного набору

2049

 

 

 

1

Прибиральник службових приміщень

2156

2

Опалювач

1078

 

   А наостанок хочу звернутися до вас, шановні земляки.

   Не так давно на території нашої ОТГ – в селах Матусів та Станіславчик – облаштовано автобусні зупинки. Зроблено це, звичайно ж, для зручності тих, хто користується громадським транспортом – тобто, для всіх нас. Однак, знайшовся «добродій» (або декілька), якому конче не вистачило матеріалів на власні господарські потреби і він вирішив «підживитися» металопрофілем, розібравши зупинку біля обеліска Слави в с. Матусів.                    Мабуть, для цієї людини відсутня межа між поняттями «моє» і «наше» (тобто – «спільне»), та чи й можна назвати такі дії людськими? Про який благоустрій громади може йти мова, якщо знаходитимуться такі, хто все трощитиме і тихцем тягтиме у свою нірку? Чи хочеться після цього щось робити для блага людей?..

Сільський голова Матусівської ОТГ

         Василь Колісник

 

 

 


 

ОГОЛОШЕННЯ

 

Шановні колишні і теперішні жителі с.Матусів

 Шполянського району Черкаської області!

     У окремих жителів села виникла думка в пам΄ять про безневинно убієнних у роки репресій, засланих до Сибіру розкуркулених та замордованих у сталінсько-берієвських катівнях, померлих голодною смертю в період голодомору наших земляків написати колективну книгу, книгу Пам΄яті під назвою «Воскресають мертві в пам΄яті живих».

     Прохання до тих, чиї родичі стали жертвами сталінського режиму – були репресовані, розкуркулені, померли голодною смертю – подати до огркомітету почуті від своїх рідних чи знайомих відомості про вище згаданих людей в усній чи письмовій формі на ім΄я Коваль Надії Іванівни (завідувачка сільської бібліотеки) чи Яхна Івана Васильовича, вчителя-пенсіонера. Бажано також надати фотографії (індивідуальні чи колективні – які збереглися). За вашим бажанням у книзі під нарисом про конкретну людину буде зазначено прізвище та ім΄я того, хто подав відомості.

     Шановні матусяни! Людина живе найдовше у книзі. Ми, нащадки мертвих, зобов΄язані вічно пам΄ятати найдорожчих нам людей, знищених ворогами народу. Не будьмо байдужими!

     Телефони для довідок:

                           Надія Коваль – 0974027235

                           Іван Яхно – 0963320817   

     Чекаємо від вас якнайшвидшої відповіді.

                                                 З повагою Надія Коваль

                                                              Іван Яхно

****************************

 

 

Шановні випускники, учні, вчителі, ветерани педагогічної праці ,

працівники Матусівського НВК №2 та жителі с.Матусів!

    В цьому році наша школа святкує свій 50-й День народження (будівлі школи). На своє 50-річчя школа змінилась і ззовні , і всередині – увібралась в історію . Дуже хочеться, щоб святкування пройшло цікаво і змістовно. Ця дата надзвичайно важлива для кожного, кому Матусівська школа стала рідною, як «батьківська хата».

    Просимо всіх небайдужих, у кого є фотографії школи , вчителів, учнів ( і навіть тих працівників та випускників школи, які відійшли у вічність), цікаві матеріали, замітки, вирізки з газет та журналів, спогади про школу надсилати на адресу: Черкаська область, Шполянський район, с. Матусів, вул. Б. Хмельницького, 252. Поштовий індекс 20631. Email: matysivschool2@bigmir.net

   Хай цей день буде урочистою подією, червоним днем в календарі для всіх, хто своє життя поєднав з навчанням, хто пам’ятає уроки і перерви, вчителів, шкільні урочистості, перший дзвінок, випускний вечір, спортивні змагання, збір макулатури і металолому, екскурсії , пізнання рідного краю і ще багато-багато спогадів із чудового шкільного життя. А школа , рідна школа завжди гостинно відчиняє двері для своїх учнів, бо колишніх не буває.

Дякуємо всім небайдужим!

Альона Стадник                          

 

****************************

 

 

До уваги користувачів субсидій!

    В Україні створений і діє Єдиний державний реєстр отримувачів житлових субсидій на базі держпідприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України». У разі виявлення фахівцями центру невідповідності персональних даних осіб, які отримують субсидії, вимогам законодавства розрахунок субсидії буде заблоковано.

    Звертаємо увагу користувачів субсидії: у разі виникнення будь-яких змін персональних даних (складу сім΄ї, доходів членів сім΄ї, паспортних даних тощо) ви маєте невідкладно поінформувати відділ соціального захисту і підтвердити інформацію відповідною довідкою чи копією документа.

    Якщо в родині, яка вже користується субсидією, є діти, які досягли 14-річного віку, їх паспортні дані та ідентифікаційний код обов΄язково і негайно долучаються до реквізитів персональних даних. У разі їх відсутності розрахунок субсидії буде заблоковано. (Нагадуємо, що відповідно до ч. 2 статті 21 закону «Про єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» кожен громадянин України при досягненні 14-річного віку зобов΄язаний отримати паспорт громадянина України).

    У разі виникнення заборгованості (через несплачені рахунки за спожиті природній газ та електроенергію впродовж 2-х місяців) дія (виплата) субсидії припиняється. В такому разі заявник подає до відділу соціального захисту новий пакет документів одразу після погашення заборгованості (заново оформляє субсидію), додаючи до реквізитів квитанцію про сплату боргу.

   Нагадуємо: субсидія є разовим і адресним видом грошової допомоги! Наприклад:

     якщо в довідці про склад сім΄ї заявника, який отримує субсидію, вказані особи, які з певних причин змінили місце проживання (винаймають житло тощо), то вибулі члени сім΄ї мають право на окрему субсидію за місцем найму житла (чи за іншою адресою фактичного проживання) лише в тому разі, якщо заявник поновить дані про склад сім΄ї (де вибулі особи будуть вказані такими, що зареєстровані, але не проживають);

    якщо ж заявник є власником кількох квартир чи будинків, то право на субсидію він має лише на одну житлову площу.

   Увага! Із січня 2018 р. поновлюються реквізити персональних даних для призначення субсидій на тверде паливо. Бажаючим необхідно (впродовж року) подати до відділу соціального захисту Матусівської ОТГ такі документи:

  • паспорт (заявника та всіх зареєстрованих – для уточнення відомостей про прописку та для заповнення декларації),
  • ідентифікаційний код (заявника та зареєстрованих – для заповнення декларації),
  • копію рахунку заявника з «Ощадбанку» (завіреного працівником банку),
  • копію платіжного повідомлення за спожиту електроенергію (за попередній місяць).

   Впродовж січня 2018 року до відділу праці і соціального захисту Матусівської ОТГ звернулося: 19 громадян – з питання нарахування субсидій на пічне опалення, 16 осіб – на газ, 26 громадян отримали консультації.

                                                   Відділ праці і соціального захисту

                                                   Матусівської ОТГ  

 

****************************

 

До уваги жителів громади!

  Вперше наша громада бере участь у екологічному проекті, першим етапом якого є сортування сміття. З цією метою ми облаштовуємо в навчальних закладах, в амбулаторії та в закладах торгівлі пункти збору відпрацьованих батарейок та ламп розжарювання.

Ухань Л.В., директор КП «Відродження»

  

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь