Паспорт громади

Територія громади, відповідно до адміністративно-територіального устрою України, входить до складу Шполянського району Черкаської області.

Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру м. Черкаси – 70 км.

До складу Матусівської ОТГ , загальна площа якої складає 111, 61 кв.км, увійшли 2 населених пункти:

• село Матусів – 3905 жителів; 1700 господарських дворів; площа – 9276 га;
  • село Станіславчик – 495 жителів; 483 господарських дворів; площа – 1885 га

В загальній структурі постійного (70%) населення:

• 32% складає населення працездатного віку,
  • 56 % - пенсіонери.
  • 12% - діти.

У селах, які входять до складу об΄єднаної територіальної громади, функціонують:

• 3 заклади освіти:
    • 1 навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» (с. Станіславчик)
    • 2 навчально-виховних комплекси «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» (с. Матусів);
  • 3 медичних установи: амбулаторія загальної практики сімейної медицини та 2 фельдшерсько-акушерських пункти;
  • 2 будинки культури;
  • 2 сільських бібліотеки.

На території сіл функціонує 16 торгівельних закладів,

• з них 14 – продуктових, господарських та спеціалізованих магазинів,
  • 2 – заклади громадського харчування.

На території ОТГ працюють 3 поштових відділення «Укрпошта», які надають універсальні послуги зв΄язку (поштові відправлення), фінансові послуги, організовують доставку та виплату пенсії і грошової допомоги, здійснюють розповсюдження періодичних видань та їх передплату.

Загальна протяжність доріг комунальної власності сіл ОТГ складає 35 км, в тому числі з асфальтним покриттям – 30 км.

На території населених пунктів ОТГ працюють: СТОВ «Агрофірма «Вись», ФГ «Ольвія», ФГ «Фенікс», СПП «Оліана», СФ «Деметра», ФГ «Шипельова О.А.», СПП «Павлівське», ФГ «Оріон», СТОВ «ЛНЗ-Агро», а також суб΄єкти підприємницької діяльності-фізичні особи.

29.10.2017 р. проведено перші вибори сільського голови, яким став Колісник В.В. (БПП «Солідарність»).