A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Матусівська громада
Черкаська область, Звенигородський район

ОСВІТА

Вас пам’ятати будемо завжди…

    19 лютого, з нагоди вшанування Героїв Небесної Сотні, у Матусівського НВК №2 була проведена лінійка-реквієм «А Сотня відлетіла в небеса», приурочена вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

10:35:15 23.02.2021

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.                                                   Василь Сухомлинський Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.     Тож саме цього тижня у Матусівському НВК №1 зібралися справжні українці, шанувальники рідного слова, знавці бездонної скарбниці нашого фольклору і української пісні. Команди "Дажбог"10класу та" Сварог "9 класу змагалися у мультимедійній вікторині «Найрозумніший», команди "Перун" 8класу та "Ярило" зійшлися у грі" Краща мова єднання – це українська", учні 6 класу перевіряли свої знання у грі" Кращий знавець рідної мови".

15:11:27 22.02.2021

А Сотню вже зустріли небеса.

    20 лютого в Україні – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. Уже минуло сім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.

15:09:45 22.02.2021

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

7 років тому сталися найтрагічніші події Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників майже тримісячних протестів- майже 100 осіб. День пам»яті відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи. «Сьогодні вся Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні - людей, які повстали проти несправедливості на захист ідеалів демократії, громадянських прав і свобод, європейського майбутнього нашої країни. Вони були звичайними людьми - науковцями, програмістами, митцями, студентами, вчителями, підприємцями... І всі вони віддали найдорожче - життя, аби ми могли жити у новій, вільній та демократичній державі»,- зазначив під час історичного уроку  «Хто за свободу вийшов проти смерті,тому немає смерті на землі», проведеній у Станіславчицькому НВК,  учитель історії Бойко В.І.  Щемливі вірші,  зворушливі  відеокадри…  В кінці  уроку присутні  запалили свічку пам»яті та  продекламували слова, які стали своєрідним гімном відвазі ,мужності і патріотизму :

08:46:01 22.02.2021

ДО РІДНОГО СЛОВА ТОРКАЮСЬ ДУШЕЮ

Щасливі ми, що народилися  на такій чудовій, багатій, мальовничій  землі – в  нашій  славній  Україні. Тут жили  наші  прадіди, діди, живуть  наші батьки – тут коріння  роду  українського. І де б ми  не  були, скрізь  відчуваємо  поклик  рідної землі, хвилюємося  аж  до  сліз, зачувши  рідне слово. Українці-  народ давній і працелюбний, співучий і відважний, добрий і щедрий. І мова українська  дуже мелодійна, багата,  веселкова і чарівна. Здається, що вона ввібрала у себе все: сонце і зорі, красу вишневого цвіту і ранкові роси, шепіт трави і дзвінкий спів струмочка, вечірні тумани і тепло літнього дня. Українська мова – прекрасна і дивна. Як незамулена річка, тече вона спокійно й привільно, і що б не трапилось,  залишається завжди свіжою і прекрасною. Напередодні  21 лютого ,  Міжнародного  дня  рідної мови, учні Станіславчицького НВК мали змогу продемонструвати свої знання з рідної мови, взявши участь у мовних  конкурсах. Команди «Патріоти » та «Запорожці» змагалися у знанні фразеологізмів, вміні добирати риму, визначенні мовних правил, швидкості побудови речень. Цікавою була подорож стаціями «Фонетика», «Морфологія», «  Графічна».  Учні 1 та 4 класів виготовили мовні постери з традиційною жовто- блакитною розфарбовкою. Учитель української мови та літератури Дядя Валентина Миколаївна підкреслила важливість вивчення рідної мови та нагадала історію виникнення цього свята. Учні дізнались цікаві факти про мову та мовні курйози,які вплинули на життя людей. Епілогом свята стали слова

08:44:16 22.02.2021

День  безпечного Інтернету

9  лютого 2021 року у день відзначення  безпечного Інтернету  під гаслом “Разом для найкращого Інтернету” у Станіславчицькому НВК пройшов урок- форум« Інтернет і ми». У цікавій формі учителі Батора О.В., Тихоновська Г.В. та Заріцька В.І. залучили до участі кожного учня. Учні 1-9 класів мали змогу подорожувати зупинками «Безпека в Інтернеті», «Знайомі незнайомці», « Віртуальна реальність», «Перевір себе», « Я не робот», «Ризики в Інтернеті».   Активними учасниками стали усі учні школи.  Цей день навчив учнів правилам поведінки в Інтернеті, ознайомив із загрозами, що несе Інтернет та відзначив позитивні моменти користування мережею. А учні сформулювали єдино вірне правило: дружи з Інтернетом, але не дозволяй Інтернету використовувати тебе.

15:35:42 10.02.2021

ТАК ТРИМАТИ!

Нинішній рік, як і минулий, несе чимало сюрпризів для кожного – як позитивних, так і не зовсім. Чимало з них торкають і освітянську галузь як от  дистанційне навчання, а це і проведення конкурсів і олімпіад  не лише Всеукраїнського, а й обласного та районного рівнів. Учні Станіславчицького НВК , як і інших шкіл, не мали змоги взяти участь в ІІ етапі предметних олімпіад офлайн, проте вихід знайшли. Онлайн- школа в рамках Всеукраїнського освітнього проекту «На урок» оголосила проведення олімпіад для учнів 5-11 класів з усіх предметів шкільної програми. Учениці 5 класу Шульга Ксенія, 7 класу Косован Вікторія, 9 класу Сабадаш  Ольга та Воронцова Дарина вирішили спробувати свої сили.  Вимоги були непростими: фіксований час для виконання роботи, неможливість «проконсультуватися» з Інтернетом ( вихід з курсу фіксувався), хвилювання… Та дівчатка справилися. І результат не забарився! Шульга Ксенія отримала диплом ІІ ступеня за перемогу в олімпіаді з математики; Воронцова Дарина отримала сертифікат теж за участь у олімпіаді з математики; Сабадаш Ольга здобула сертифікат за участь в олімпіадах з англійської мови та математики; а Вікторія Косован взяла участь аж у семи олімпіадах і здобула сертифікати з історіЇ , зарубіжної та української літератури, мистецтва, української мови, диплом ІІІ ступеня з основ здоров’я та ІІ ступеня з англійської мови! Так тримати, дорогі наші розумнички! Успіхів вам і впевненості в своїх силах! До речі, з 25 січня по 28 лютого оголошено наступний етап предметних олімпіад онлайн і Вікторія Косован  знову  взяла участь в олімпіаді з англійської мови і планує не зупинятись на досягнутому.

15:31:27 01.02.2021

Мир – це все, що у світі найкраще.  Не забуваймо  цього нізащо!

Для кожного з нас річниця визволення – це завжди світлі почуття і водночас незмовкаючі дзвони пам'яті, що б'ють у людські серця. 30 січня- вікопомна дата в історії села Станіславчик. 77 років минуло з дня його визволення  від гітлерівських окупантів, та живою і невмирущою є пам’ять про тих хто ціною власного життя відстояв мир і свободу Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. У ці зимові дні ми вкотре повертаємося своєю зболеною, але світлою пам'яттю до того вистражданого та довгоочікуваного часу визволення нашого краю, вклоняємося та віддаємо данину поваги вдячності живим і полеглим за героїзм, воїнську доблесть у кривавих боях найжорстокішої війни людства. Тим, хто полягли на фронтових полях, хто своєю кров’ю з кропили землю, хто пройшов крізь бої, лихо, голод, хто вижив в тій смертельній війні – всім мертвим і живим був присвячений урок- реквієм « Дзвони пам»яті», який пройшов у Станіславчицькому НВК 29 січня.  Присутні учителі, учні, працівники школи, директор Будинку культури Бугайчук А.С. переглянули  документальні кінокадри про визвольну зиму 1944 року , прослухали пісні воєнних років, озвучили хронологію наступу радянських військ, внаслідок якого 30 січня 1944 р. було визволено від фашистських загарбників Станіславчик. «Знаючи власне минуле, ми з впевненістю можемо рухатися у майбутнє та розбудовувати рідну землю завтрашнього дня. Головний урок- це урок миру, а наше завдання- не втратити того, що зберегли наші діди і прадіди, захищають наші батьки. Думати про мир, боротися за мир ми повинні кожен час, кожну годину. Ростіть же, мужнійте, зберігаючи в серцях пам»ять про героїв, які подарували нам щасливе, мирне життя»- такі слова лунали від присутніх на заході  директора НВК Бобошко Л.І., директора Будинку культури с.Станіславчик Бугайчук А.С. та учителя історії Бойка В.І. Учасники урочистостей вшанували пам'ять визволителів  хвилиною мовчання. До підніжжя Братської могили  вдячні нащадки- учні школи-  поклали гірлянду і квіти  як знак щирої вдячності за бойовий подвиг солдатів Другої Світової війни та провели міні-флешмоб «Ми любимо тебе, моє село!»

23:13:34 29.01.2021

Подвиг під Крутами – символ національної честі

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921р. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. З кінця грудня 1917 року загін Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького під командою сотника Гончаренка обороняв станцію Бахмач, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і РСФРР. 27 січня 1918 до них надійшло підкріплення з Києва – 1-ша сотня новоствореного студентського куреня, складена з добровольців – студентів Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназистів старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком". Сьогодні Україна вшановує пам’ять Героїв битви під Крутами. І згадує історію боротьби, коли, за різними оцінками, від 70 до 100 молодих українських хлопців віддали свої життя за самостійність і свободу України. 103 роки минуло з часу тих трагічних подій, а боротьба з Росією за нашу незалежність та територіальну цілісність триває",

21:18:54 29.01.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь