Щодо здійснення безготівкових розрахунків

Починаючи з 1 січня 2023 року торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб (крім торговців фізичних осіб – підприємців – платників  єдиного  податку  першої  групи, торговців, які  здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції), повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги).

14:43 02.08.2023

На Черкащині 57 громадян повернули частину коштів, сплачених за користування іпотечним кредитом

Згідно з положенням Податкового кодексу України  громадяни мають право отримати податкову знижку, за понесеними витратами за користування іпотечним житловим кредитом.

14:42 02.08.2023

Призупинена реєстрація платником ПДВ з 1 серпня 2023 року відновлюється

З 1 серпня 2023 року набирає чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219), яким скасовується ставка єдиного податку у розмірі 2 відсотки доходу для платників третьої групи.

11:23 02.08.2023

Щодо оновлення форм податкової накладної та податкової звітності з податку на додану вартість

З 01.08.2023 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 17 травня 2023 року № 256 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 червня 2023 року за № 1105/40161 (далі – наказ Мінфіну № 256), який опубліковано в Офіційному віснику України від 31.07.2023 № 65.

11:22 02.08.2023

До уваги банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей!

Державна податкова служба України повідомляє, що згідно зі змінами, внесеними Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», що набирає чинності 01.08.2023, для банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей:

10:38 02.08.2023

До уваги платників, які використовують єдиний рахунок!

Платники, які використовують єдиний рахунок, при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції керуються Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Мінфіну від 22.03.2023 № 148.

14:41 31.07.2023

Електронний кабінет: заява про повернення помилково чи надміру сплачених сум грошових зобов’язань

Платники запитують, як можна надіслати через Електронний кабінет заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені за формою J/F 1302001 разом з копією платіжного документа. Мова, зокрема, й про випадки, якщо помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань та пені виникли за кількома платіжними документами. До якого органу ДПС можна звернутись.

14:40 31.07.2023