На Звенигородщині відбувся Форум органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

Дата: 04.08.2021 12:03

03 серпня у Звенигородській районній державній адміністрації відбувся Форум органів виконавчої влади та місцевого самоврядування «Ініціативна громада – шлях до успішного економічного та соціального розвитку», на якому Матусівську ТГ представляли голова громади  Леся Шаповал та начальник фінансового відділу Олександр Кожін.

У заході взяли участь народний депутат України, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності  Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк,  заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віктор Гусак.

Відкрив форум голова Звенигородської районної державної адміністрації Юрій Піковський та наголосив, що сьогоднішній захід покликаний закласти фундамент спільного масштабного   механізму  ефективної взаємодії державних органів, зокрема місцевих органів виконавчої влади  з органами місцевого самоврядування для успішного економічного та соціального розвитку території великого новоствореного Звенигородського району, який об’єднав 17 територіальних громад  у складі 243 населених пунктів із понад 202 тисячами жителів.

Також було зазначено, що нині діють перелік програм економічного зростання для громад,  такі, як: гранти для бізнесу; установи підтримки бізнесу (агенції місцевого економічного розвитку), (центри підтримки бізнесу);  фонди фінансування програм розвитку громад; туристичні продукти; залучення інвесторів; партнерство з бізнесом; доступ до земельних активів, тощо.

У ході заходу учасники форуму обговорили наявні на сьогодні проблемні питання реформи із децентралізації, а саме:

- Взаємодія  органів виконавчої влади та місцевого самоврядування -  як обов’язкова умова розвитку територій громад Звенигородського району

- Проектний  менеджмент  в територіальних громадах :  корисні поради та кращі практики.

- Взаємодія різних гілок виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при  розробці  інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку.

- Розвиток  партнерства  між територіями  громад регіону - позитивний досвід.

- Консолідуюча роль районної ради на шляху стратегічного розвитку громад Звенигородського району.

Очільник району запропонував учасникам форуму, проводити такі зустрічі постійно, в терміни не рідше ніж один раз на два місяці у будь-якому форматі: «круглого столу», «День громади», «Поділись досвідом»,  «Засідання робочої групи»  тощо.