Мир – це все, що у світі найкраще.  Не забуваймо  цього нізащо!

Дата: 29.01.2021 23:13

Для кожного з нас річниця визволення – це завжди світлі почуття і водночас незмовкаючі дзвони пам'яті, що б'ють у людські серця. 30 січня- вікопомна дата в історії села Станіславчик. 77 років минуло з дня його визволення  від гітлерівських окупантів, та живою і невмирущою є пам’ять про тих хто ціною власного життя відстояв мир і свободу Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. У ці зимові дні ми вкотре повертаємося своєю зболеною, але світлою пам'яттю до того вистражданого та довгоочікуваного часу визволення нашого краю, вклоняємося та віддаємо данину поваги вдячності живим і полеглим за героїзм, воїнську доблесть у кривавих боях найжорстокішої війни людства. Тим, хто полягли на фронтових полях, хто своєю кров’ю з кропили землю, хто пройшов крізь бої, лихо, голод, хто вижив в тій смертельній війні – всім мертвим і живим був присвячений урок- реквієм « Дзвони пам»яті», який пройшов у Станіславчицькому НВК 29 січня.  Присутні учителі, учні, працівники школи, директор Будинку культури Бугайчук А.С. переглянули  документальні кінокадри про визвольну зиму 1944 року , прослухали пісні воєнних років, озвучили хронологію наступу радянських військ, внаслідок якого 30 січня 1944 р. було визволено від фашистських загарбників Станіславчик. «Знаючи власне минуле, ми з впевненістю можемо рухатися у майбутнє та розбудовувати рідну землю завтрашнього дня. Головний урок- це урок миру, а наше завдання- не втратити того, що зберегли наші діди і прадіди, захищають наші батьки. Думати про мир, боротися за мир ми повинні кожен час, кожну годину. Ростіть же, мужнійте, зберігаючи в серцях пам»ять про героїв, які подарували нам щасливе, мирне життя»- такі слова лунали від присутніх на заході  директора НВК Бобошко Л.І., директора Будинку культури с.Станіславчик Бугайчук А.С. та учителя історії Бойка В.І. Учасники урочистостей вшанували пам'ять визволителів  хвилиною мовчання. До підніжжя Братської могили  вдячні нащадки- учні школи-  поклали гірлянду і квіти  як знак щирої вдячності за бойовий подвиг солдатів Другої Світової війни та провели міні-флешмоб «Ми любимо тебе, моє село!»

Лариса Бобошко, директор Станіславчицького НВК