ЗБЕРЕЖЕМО ПАМ'ЯТЬ. ЗБЕРЕЖЕМО ПРАВДУ

Дата: 30.11.2020 09:46

Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи! 28 листопада в нашій державі  відзначається День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Народ України схилив голову  перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік… тридцять… чорний рік. Прах померлих  мільйонів стукає в наші серця; їх ніхто не судив, отже, ніхто не реабілітує. Ніхто, крім нас з вами, їхніх співвітчизників і довговічних боржників. Сьогодні кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.  У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України — однієї з найродючіших країн світу. Урок Пам»яті і Скорботи в Станіславчицькому НВК розпочався із виступу учителя історії Бойка В.І. Він  провів екскурс у минуле століття, нагадав присутнім про передумови жахливої трагедії та прокоментував кадри відеофільму «Україна…Голод…». У виступах учнів 4-7 класів бринів непідробний біль за всіма невинно померлими: «Прости, небо! Прости, земле! Простіть, зорі! Всі сили земні й небесні, простіть муку і бо­жевілля мого народу! Ту моторошну дику ніч, усі жа­хи, небачені від Сотворіння Світу, простіть!»

«Многостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати її чорних сторінок. На цей урок ми прийшли зі свічками, як до храму. Хай же наша школа стане сьогодні храмом духовності, храмом Скорботи і Пам'яті. Тож пом’янімо хоч сьогодні, із запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої історії. Пом’янімо і знайдемо в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно, а нам. Все, що вони могли сказати світові, вони вже сказали. Тепер наша черга.»- ці слова стали заключним словом уроку Пам»яті та Скорботи. Під час заходу учні переглянули відеоролик «Ти приніс мені яблуко?» та виготовили символ Дня вшанування пам»яті жертв голодомору- квітку-незабудьку. А 28 листопада долучаться до Всеукраїнської хвилини мовчання о 16.00. та акції «Запали свічку».

Лариса Бобошко, директор Станіславчицького НВК