27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2020 17:35

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Обєднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня - це Міжнародний день памяті жертв Голокосту. 27 січня в Матусівському НВК №1 було проведено загальношкільну лінійку, метою якої є роз’яснити суть Голокосту молодому поколінню і протидія расовій ненависті, на ґрунті якої виник Голокост.

Голокост - масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає "всеспалення", інше значення - катастрофа). 60 відсотків єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках. Дату 27 січня обрали не випадково, саме цього дня 1945 році війська визволили найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц-Біркнау), розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей. Дізнавшись про Освенцим, світ здригнувся. Через нього пройшли, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, 2,5 мільйона людей, 90 відсотків з яких були євреї. Рада Европи і  Парламентська асамблея з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту виступили із заявою, в якій говориться, що Голокост є однією з найбільш похмурих сторінок в історії Европи і назавжди залишиться в пам’яті людства.