Злагоджені дії в умовах надзвичайних ситуацій

Дата: 29.05.2019 12:22

З метою вдосконалення організації і ведення та  практичного відпрацювання учнями за їх віковими категоріями теоретичних знань та навичок з питань цивільного захисту,  24 травня 2019 року  в Матусівському НВК №2 було проведено День цивільного захисту, у ході якого перевірено здатність співробітників та учнів грамотно й чітко діяти під час виникнення надзвичайних ситуацій, уміння убезпечити своє життя і здоров’я, рівень практичних навичок дій за сигналами оповіщення.

У День ЦЗ в  школі проведено захід для учнів 1-4 класів з теми   “Бережи своє життя, бо це справа непроста”.  На якому      переглянуто відеопрезентацію  «Цивільний захист. Дії населення під час надзвичайних ситуацій», проведено бесіди:

1.Що таке Цивільний захист?

2.Для чого в школі проводиться день ЦЗ?

3.Що таке надзвичайна ситуація?

4.Які є надзвичайні ситуації?

5.Які завдання ЦЗ в Україні?

6.Як дізнатися, яка надзвичайна ситуація сталася?

Також  педагоги з учнями   провели тренінгові заняття. Вони навчили правильно користуватися ватно – марлевою пов'язкою, респіратором, протигазом. За допомогою тестування було перевірено знання учнів про надзвичайні ситуації.

В цей день відпрацьовано дії командно-керуючого складу невоєнізованих формувань та учнів на випадок виникнення пожежі, проведено евакуацію учнів та персоналу з приміщення школи у безпечне місце.  Керуючий склад, вчителі та учні продемонстрували готовність до дій в екстремальних умовах, до виконання запланованих заходів поставилися відповідально. Поставлені завдання та мета Дня ЦЗ досягнуті.

У кожному класі проведено змістовні уроки, на яких обговорювались конкретні факти подій останнього часу як в Україні, так і за її межами,   Учні відпрацьовували правила поведінки під час надзвичайних ситуацій, брали участь у конкурсах, вікторинах, виконанні та обговоренні тестових завдань.

Учителями предмета «Захист Вітчизни»  Стадником І.І. і фізичної культури  Рубанчук Н.Г.  професійно підготовлені учні 5-10 х класів, які показали добру військову та фізичну підготовку, практичні навички дій у надзвичайних ситуаціях.