Навчаємо захисників

Дата: 17.05.2019 10:36

Із проголошенням України суверенною незалежною державою й створенням збройних сил, головною метою військової політики нашої країни стала гарантована національна безпека від зовнішньої військової загрози, запобігання війни, підтримка міжнародного миру та безпеки. Конституція України визначає захист Вітчизни обов’язком громадян України, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я в Україні – найвища соціальна цінність. Тому головною метою предмета «Захист Вітчизни» є розвиток особистості учнів, формування їх готовності до захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Юнаки Матусівського НВК №1 вивчають такі розділи: Збройні сили України на захисті Вітчизни, тактична підготовка, вогнева  підготовка, статут Збройних сил України, стройова підготовка,  фізична підготовка,  основи цивільного захисту. Дівчата – основи цивільного захисту, основи медичних знань і допомоги, надання першої медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях  хворим та догляд за ними.

17-18 квітня на базі даного навчального закладу відбулися навчально – польові збори . Вчитель  «Захисту Вітчизни» Волошин В.А. провів заняття зі стройової, вогневої та тактичної підготовки. Випускники здавали нормативи з цивільної охорони та фізичної підготовки (підтягування, метання гранат, біг на 100 м).

13 травня учні 11 класі практично закріпили теоретичний матеріал: побували на  військовому полігоні в с. Оршанець. Там вони випробували себе як справжні воїни: стріляли з автомата Калашникова та чистили стрілецьку зброю після вистрілу.

Головною метою  проведеної роботи є формування та розвиток повноцінної особистості, гармонійної людини, патріота Батьківщини.