АФГАНІСТАН: ПОДВИГ, БІЛЬ, ПАМ'ЯТЬ…

Дата: 18.02.2019 13:44

«Найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна.  Не одним сивим пасмом закосичена  дата  15 лютого, день, коли нарешті в далекому 1989 р. закінчилась для народів колишнього СРСР десятирічна кривавиця трагічної війни в Афганістані. Посивіли до строку юні наречені і молоді дружини, чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. І, здається, навіки крейдяний пил і пісок осіли в молодих чубах воїнів — інтернаціоналістів. 15 лютого виповнюється 30 років з часу виведення військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан. В цей день ми висловлюємо глибоку вдячність усім, хто чесно і мужньо виконував військову присягу в "гарячих точках" планети. Ми схиляємось в скорботі за тими, хто не повернувся з далеких країв додому.  Вічна пам'ять про них завжди буде жити в наших серцях.

Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А біль Афгану навіки

В душі чомусь не замовкає.

Куди б не закидала доля українців, яким довелося брати участь у миротворчих операціях, вони завжди чесно і віддано несли службу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство завоювали щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України, як країни-миротворця. Цього дня ми  вшановуємо воєнний подвиг не лише тих, хто воював в Афганістані, а й усіх учасників бойових дій на території інших держав» - історичний урок «Пам»ять, ти жива» для учнів Станіславчицького НВК розпочався саме такими словами учителя історії Бойка В.І. Учні  ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, переглянули документальні відео фрагменти про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання, висловлювали свої думки про необхідність завжди пам»ятати уроки історії, щоб не повторювати помилок минулого. Згадали учні і жителів нашого села –афганців: Орла О.В., Броварського О.М., Бакуменка В.І., Дядю П.Г., Бакуменка І.Д., які  виконували свій інтернаціональний обов»язок у далекій країні.  На  жаль сьогодні на землю України прийшла війна , "гарячою" точкою стала наша країна.  І  на захисті суверенітету і територіальної цілісності держави в перших рядах знову стоять воїни-інтернаціоналісти, передаючи свій бойовий досвід і мужність молодим воїнам.  Ми захищаємо інтереси  своєї держави, її територіальну цілісність, демонструючи всьому світові нескореність агресору, приклади мужності і вірності громадянському обов'язку.

Нас усіх об'єднує одне спільне бажання – щоб на нашій землі запанував мир.

Кожен день, кожен час пам»ятайте,

Скільки жертв нам війна принесла.

Все, що можна, для миру віддайте,

Збережіть для нащадків життя!

Лариса Бобошко, директор НВК