ІНТЕРНЕТ: ЗА І ПРОТИ

Дата: 07.02.2019 08:28

Сучасні діти народжені в цифровому світі 21 століття. Величезна кількість інформації  чекає на них всюди і впливає на виховання та сприйняття навколишнього світу. Сучасні інформаційні технології та Всесвітня мережа не тільки відкривають безмежні можливості для навчання, а  й для особистісного розвитку людини. На жаль, вони також сповнені загроз та небезпек, про які  часто й не здогадуємось, і яким треба вміти протистояти, навчитись  захищатися від негативного впливу, слідувати правилам спілкування та поведінки в мережі. Так, неконтрольоване перебування у віртуальному світі може відбитися на психіці школяра, а  кібербулінг є реальною небезпекою для сучасних дітей, від якої не сховаєшся за стінами дому. Тож  оманливе відчуття безпеки в інтернеті може мати вкрай негативні наслідки для дітей. Темі безпеки і захисту дітей онлайн був присвячений корисний урок «Інформаційна безпека в інтернеті» для учнів Станіславчицького НВК, який провела учитель інформатики Недопас Ірина Сергіївна. Учні молодших класів мали змогу переглянути цікаві мультиплікаційні ролики та прокоментувати їх. На основі побаченого учні сформулювали правила роботи з комп»ютером в мережі інтернет. Цікавими були коментарі дітей стосовно вирішення проблемних ситуацій, де учні  опирались на власний досвід. Учні 5-9 класів мали змогу у змагальній формі сформулювати «Правила безпечного інтернету», пояснити ризики, що часто виникають при роботі в мережі, знайти правильні пояснення термінам, скласти інформаційні загадки-цікавинки та відгадати ребуси. Дуже вдалою і  цікавою була гра «Дешифровщик», в якій учні змогли в повній мірі пояснити розшифровані терміни «спам», «модератор», «вірус», «браузер» та інші. Як підсумок уроку учні провели інтерактивну гру «І це добре/ погано», де всі учасники уроку висловили свої бачення безпечного інтернету, процес уникнення ризиків та повторили 10 золотих правил безпечної поведінки в інтернеті та захисту в мережі.