Заходи з нагоди 100-річчя підписання Акту Злуки України В Матусівському НВК №1

Дата: 23.01.2019 13:25

Україно, соборна державо,

Сонцесяйна колиско моя,

Ні, не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях

Ще в далекому 1889 році англійський письменник Редьярд Кіплінг у «Баладі про Схід і Захід » говорив : « Захід є Захід, а Схід є Схід ,  їм не зійтися вдвох. Допоки Землю і Небеса на Суд не покличе Бог». Хоча Захід і Схід ніколи не рушать з місця, людина з людиною, незважаючи на різницю в поглядах, національну й релігійну належність, завжди можуть порозумітися й зблизитися духовно. Це шлях до духовного єднання , який  з 22 січня 1919 року і по сьогодні проклав міст братерсько ідеї спільної боротьби за свободу і незалежність українських земель. Про День злуки говорять постійно на уроках історії. А сьогодні учні Матусівського НВК №1  і самі долучилися до ідеї єднання. Літературно- історичний квест, проведений педагогом – організатором  Гончаренко Т.М.  ще раз довів, що наші учні не тільки знають історію своєї країни , а й готові гідно відстоювати її інтереси.   Конкурсні завдання  стосувалися знання  розміщення областей нашої країни, змісту Гімну, віршів Пророка української нації Т.Г.Шевченка, історичних дат,  героїв українських народних казок.  Учнівські команди виступали під гаслом:

« Ми всі одна сімя,

Єдина ми родина-

Мільйони різних «Я»,

А разом – Україна!»

Україна ніколи не стояли на колінах, ніколи  нікому не корилися . Єдність, про яку споконвічно мріяли наші пращури, що має стати запорукою існування єдиної демократичної України. Бо тільки єдність людей і спільність їхньої мети відкриває шляхи до перемоги.

То ж візьмемося міцніше за руки, як у тому "живому ланцюзі", й доведемо усьому світові, що

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине.

От де, люди, наша слава,