9 листопада день української мови та писемності

Бринить-співає наша мова,

Чарує, тішить і п’янить

Олександр Олесь

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку ( з 1997року ) відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування памяті преподобного Нестора-літописця – послідовника творців словянської писемності Кирила і Мефодія. Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Нею можна передати найтонші відтінки думок і почуттів. Мова – одне із багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію, культуру.

НВК нашої громади активно долучилися до святкування Дня української писемності та мови: у Станіславчицькому НВК проведено загальношкільне свято «Мово наша калинова », з учнями 5-9 класів проведено конкурс читців поезій про мову, учнями 7-9 класів випущено тематичні стінгазети на тему «Мужай, прекрасна наша мово!»; в Матусівському НВК №1 на святковій лінійки учні  дізналися про історію свята, про меценатську діяльність патріота держави П. Яцика, між учнями старших класів проведено конкурс щодо знань учнями рідної мови. А в 11 годині  учні, учителі  та гості Матусівського НВК №1 та Станіславчицького НВК  взяли участь у написанні  18 Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності  «Крила України». Основна тема диктанту: нас багато і кожен по-своєму геніальний.