Школа — оберіг дитинства

Дата: 29.10.2018 19:54

Тиждень початкової школи в Матусівському НВК №2, який тривав з 17 по 23 жовтня, називався “Школа — золота пора дитинства”. Кожен день Тижня мав певну назву і свій особливий колір.

Перший день — День добра — червоного кольору:

Понеділок — день казковий

І на колір він червоний.

Казка, діти, всюди буде,

З нею знань усім прибуде!

На святкову лінійку відкриття Тижня початкової школи, яку провела Мазур К.П., всі учні-початківці вийшли з червоними кульками. На ній звучали пісні про школу, діти розповідали про своє ставлення до своєї другої домівки. Ось деякі дитячі висловлювання: ”Школа мене вчить, а значить дає надію на щасливе майбутнє”, “Для мене школа — це і наука, це і світлий клас, це і мої шкільні друзі”, “А для мене моя рідна школа — це цікава зустріч з її Величністю книгою, тому що я дуже люблю читати”. Закінчилась лінійка словами:

Найсвітліша дорога в світі -

Це дорога до знань, до школи.

Пам'ятайте це, любі діти,

Не забудьте цього ніколи.

Наступний день називався “Днем дружби” і був синього кольору. Кожен  школяр  виготовив сині бантики, які  почепили собі на груди:

У вівторка — синій колір.

День цей буде дружби повен.

Цього ж дня відбулося свято для  учнів 1 класу “Посвята у веселята”. Його провела молода та творча вчителька першокласників Підгірня І.В. Віднині вони — повноправні члени дружної дитячої організації нашої школи “Самородок”.  Їх прийшли привітати  старші наставники - учні 3 та 2  класів, які  познайомили першокласників з дуже важливими правилами шкільного життя. Також в цей день були  розважальні ігри  “Ми — одна сім'я” та кросворди і ребуси на тему “Моя рідна школа — святиня моя”.

Третій день в нас — середа —

День науки привела.

Білий колір — колір книги.

Всі здорові, всі щасливі.

Маленькі книжечки з білими сторінками прикололи до грудей всі учні-початківці. Учні 2-4 класів написали диктант “Школа двері відчиняє...” Переможцями стали Добровольська О., Божок Н., Сторчак А. (учні 2 кл.), Чорнозуб К., Захарова К., Омельченко О., Геращенко А., Никогда Є., Петруша У. (учні 3 кл.), Головкін А., Шумлянська В., Тарнавський О., Міняйло І., Федьків І. (учні 4 кл.). В цей день відбувся концерт “Наше щасливе дитинство”. Ведучими на ньому були учні 3 класу. На якому лунали  пісні про дружбу, про  козачат та про школу. Учні 2 класу приготували ігри-мирилки як для дівчаток, так і для хлопчиків. Всі глядачі стали в коло,  розучили віршик про дружбу, а потім затанцювали вальс Дружби. Справжнім шкільним друзям  була присвячена пісня “Якщо добрий ти...” у виконанні учнів 2 і 3 класів. Розвеселили глядачів жартівливі вірші про школу. В кінці концерту всі дружно заспівали “Пісню веселят”, а потім сфотографувались на пам'ять.

День довкілля, звичайно, мав зелений колір. І всі учні причепили зелені листочки:

Зелені стрічки розпустив четвер:

-Довкілля день, довкілля день!

Ми на екскурсію підем,

Цікаву розповідь складем.

У День довкілля Невмита Л.В. провела екскурсію в природу. З окремих листків-пазлів діти склали маршрут подорожі. На станціях учні 1-4 класів виконували різноманітні завдання, фантазували, якою буде школа через 10 років. Ще в цей день на шкільному подвір'ї з'явилися малюнки на асфальті на тему Рідна школа — берег дитинства”.                                    Останній день Тижня початкових класів — День радості — жовтого кольору:

Ось і п'ятниця прийшла.

Все, як сонечко, сія!

Всі сміються, всі веселі.

Жовтий колір у шкільної каруселі!

“Твори добро на радість людям” - так називалась виховна година у 2 класі, на яку всіх запросила Молчанова О.Д.  І учні 2 класу, і всі глядачі складали Словничок добрих слів, підбираючи споріднені слова до слова “добро”.  Запрошені учні 1 – 4 класів  слухали пісні про добро, переглянули презентацію “Великий добротворець”, присвячену вчителеві- казкарю В.О. Сухомлинському, мультфільм “Просто так”, прослухали казку “Добро і Зло” В.О.Сухомлинського”, погрались в ігри “Збери прислів'я” та “Добре-погане.” Учні 2 класу запропонували вивчити Правила добра і використовувати їх у повсякденному житті. Всі учасники виховної години обмінялись паперовими сердечками, бажаючи собі і всім людям тільки добра.

У понеділок на шкільній лінійці були підведені підсумки Тижня початкових класів та  нагородження переможців грамотами.