30 вересня- Всеукраїнський день бібліотек

Дата: 03.10.2018 15:40

30 вересня- Всеукраїнський день бібліотек

Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (мудрості) відзначається це свято. А дарують людям вічну мудрість книг бібліотекарі. Тож, як записано в стародавньому трактаті: „Воздамо дяку тому, хто допоміг нам легко пройти крізь складний лабіринт книг”.

Премудросте земна, бібліотеко!

Віват тобі, хранителько свята!

До тебе йдуть і зблизька, і здалека,

Щоб почерпнуть від тебе лиш добра.

Цими словами розпочалося свято бібліотеки  в Матусівському НВК №1. Цього року школа святкує свій 40 – річний ювілей. У бібліотеки теж день народження . Тож гості завітали не з пустими руками.  Подарунками були власні вірші місцевих поетів- учениці 6 класу Софії Берестової, в минулому будівельника, а нині поета- любителя Петра Лукича Шевченка та вчительки – пенсіонерки Любові Семенівни Денисенко. У своїх віршах Софійка  пише про сімю , село , дитячі радощі. Твори Шевченка П.Л. переповнені тривогою за долю країни. Вони відверті, в них розпач і туга за воїнів на передовій і за наше сьогодення. Лірика Л.С.Денисенко торкнулася серця кожного слухача. Вірші про дітей, внуків, про минуле і надія на щасливе майбуття не залишили байдужим нікого.

Шкільний бібліотекар Поволоцька Н.М. підготувала виставку творів талановитих матусян. Учні переглянули презентацію найбільших бібліотек світу.

Свято закінчилося, а схвильовані учнівські голоси згадували і цитували щойно почуті поетичні рядки своїх земляків.

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдський храм науки.